Kol mane vis pasiekdavo žinutės apie vieną ant kito lipančius poilsiautojus Palangoje, mėgavausi laukine oaze po rugjūčio saule.
Šiemet atradome visai kitokią Jūramalą.
Kelionių temą esu apleidusi, bet atsižvelgiant į pastarojo meto įvykius, manau, tai savaime suprantama. Tačiau mano prieš keletą metų parašytas straipsnelis apie atostogas Latvijoje, Saulkrastėj, liepą pateko į top 3 skaitomiausių. O sužinojus, kad mums suteikta viena bonus savaitė Latvijoje be privalomos saviizoliacijos, nusprendžiau pamotyvuoti norinčius praleisti kelias paskutines dieneles ir Jūrmaloje.
Be to, tikiu ir kitais metais nebūsime linkę toli keliauti, tad Jūramala pasirodys nebloga alternatyva Lietuviškam pajūčiui. Plius kai pas juos leidžiama namus statyti praktiškai pliaže, saviizoliacija gali būti visai maloni patirtis ten.
Nors į Jūramą važiuojame kasmet, man tai nėra pats mieliausias miestas poilsiui, kokį mėgstu. Tiesiog „patogu”. Tačiau šiemet viskas buvo kitaip.
Pirmą kartą apsistojome ne „kuo arčiau centro”, o kaip tik prie pat išvažiavimo.
ŠIEK TIEK DETALIAU
LOKACIJA
Jūrmala yra 32km ilgio ir suskirstyta į 14 skirtingų sekcijų – miesto rajonų. Šįkart atradome VAIVARI. Rinkomės šiuos apartamentus.
Erdvės puikiai pakako 2 suaugusiems ir 2 vaikams, plius labai patogu, jog įrengti du vonios kambariai. Svetainė, virtuvė ir visa ko galėtų prireikti. Keistoka, jog šeimininkų daiktai ir šiaip visokie daiktai daikteliai palikti, visur kur. Bet čia daugiau spėju ne šeimininko kaltė, o tetulių tvarkytojų aplaidumas.
Be šio fakto (ir keistų oranžinių detalių visur virtuvėje), butas puikus.
Iki jūros 200m – nors reik kiek paeiti, nereik temptis jokių paspirtukų, atstumas pats tas pėstute iki „atsibodo” (ir mums, ir vaikams).
KA VEIKTI?
JŪRA
Kiekvienas atostogų važiuojame su skirtingais lūkesčiais ir įpročiais, tačiau vienbalsiai visi pritars, kad jeigu jau atvažiavai prie jūros, tai dalis tikslo yra fiziškai ir pabūti prie tos jūros.
Tad šioje vietoje galima pasijusti pliažo valdovais. Ilga nusidriekusi smėlio pakrantė ir šimtai tuščių narelių kopose. Pačio sezono metu žmonių kiek didesnis kiekis jaučiasi tik savaitgaliais.
Didesnis kiekis – tai na tu matai kitus poilsiautojus 15m spinduliu.
O taip atrodo pajūris paprastą darbo dieną:
Suaugusiem gal kiek užknisa pusvalandį bristi į jūrą, kol pasieki plaukimo gylį, tačiau toks jau visas Latvijos pajūris. Užtat vaikams (tuo pačiu ir tiems patiems suaugusiems jų tėvams) nusidriekusi sėkluma – nerealu.
Kadangi iki artimiausios kavinukės reikia nekukliai paėjėti, teks pasirūpinti maistu visai dienai. Na visad yra tikimybė sutikti vieną kitą bobutę ant suoliuko prastuminėjančią slyvas iš savo sodo.
Užtat visur įrengtos persirengimo kabinos ir nemokami tvarkingi tualetai.
Ką veikti prie jūros? Valgyti, skaityti, statyti pilis, spręsti sudoku, MIEGOTI na ir tt.
Išvada – jeigu noras prapūsti smegenis, prisirinkti galvas smėlio, leistis būti nubučiuotiem saulės – tobulesnės vietos nerasi.
BONUS IDĖJA.
Kadangi kaip tik išpuolė mūsų vestuvių metinės, nepatingėjau (nors „aij…” minčių buvo), sukroviau mantą ir palydėjome saulę vakarieniaudami prie jūros.
Keli patarimai:
– Turėkite patogų šaltkrepšį ir gera didelį krepšį.
– Pledas sėdėjimui, šlapios servetėlės, paprastos servetėlės.
– Kažką užsimest šilčiau.
– Pasiimkite normalius įrankius ir indus valgymui iš namų.
– Maistą sudedam į transportavimo indelius, tačiau pateikiam normaliai paserviravę.
– Taurės – iš vienkartinių gerti tikrai neskanu.
– Vyną, gėrimus, aliejus, padažus – sudėjau į atskirą kašiuką su taurėmis.
– Šiukšlėm ir nešvariem indam maišiukai.
– Maistui rinkausi salotas. Tai tobulas sprendimas, ne per komplikuotas.
– Užkandžiai : pakepinau duonos, užtepėlė, alyvuogės, ančiuviai, sūris.
– Desertuką palikite namie. Būsit kupini įspūdžių tad labai smagiai ir jaukiai dar pasiplepėsite jį skanaudami.
AKTYVIAU
Jūrmaloje puikiai sutvarkyta infrastruktūra pabėgioti, minti dviračius, paspirtuką ar atrasti riedučius.
Taip pat pasilepinkite mankšta ar joga kopose. Aš medituodavau ir degindavau veidą (darai viena, o gaunas dviguba nauda😅)
Aplink ir prie jūros yra ne viena vaikų žaidimų aikštelė (taip pat ir namų kompleksas turi privačią), nors karantino laikotarpiu ir po Nikos rankos incidento jų privengiu.
O JEIGU BLOGAS ORAS?
TRAUKINYS
Aš niekad nebuvau fanė Jūrmalos centrinės gatvės (ką ten – man ir Lietuvos pajūrios prospektai niekad nebuvo prie širdies), tačiau jeigu oras pasitaikys nekoks – sėdat į traukinį (stotelė apie 10min pėstute) ir riedate į centrą.
Šis variantas, tikiu patiks ir vakarėlių mėgėjams – išlėkei, keli kokteiliukai ir grįžai paskutiniu traukiniu
Kelionė kainuoja kelis eurus į vieną pusę. Jeigu bilietų nėra galimybės įsigyti prie stotelės – konduktorė mielai parduos vietoje. Tačiau jeigu kasa dirba – reikia pirkti stotyje.
Čia galima pasižiūrėti grafikus, įsigyti bilietus ir pan: https://www.ldz.lv/en
Taip pat galima nuriedėti į Rygą.
KELIONĖ UŽ JŪRMALOS RIBŲ SU MAŠINA
Išvažiavus iš Jūrmalos driekiasi nesuskaičiuojami kilometrai jaukių „Nidiškų” miškelių, laukinis pležas ir karts nuo karto atsirandantys kempingai.
Taip pat pakeliui pasitaikys nemažai nedidukų miesteliukų, rūkytos žuvies turgelis.
SHOPPINGAS
Dar nebuvome, tačiau netoli Jūrmalos duris atvėrė naujas Outlet Village, iš išorės labai panašus į itališkus. Tikėkimės ir vidumi nustebins.
REZIUMUOJANT
Privalumai:
Nuomos kaina 30-40% mažesnė.
Apartamentai naujai įrengti, ne tokie „nutrinti”.
Absoliuti ramybė. Pustuštis paplūdimys.
O ir šiaip dažniau sutiksi vietinį, o ne turistą.
Minusai:
Nėra tiek daug pavalgymo „out” opcijų. Tiksliau nėra išvis.
Norint pasiekti artimiausią parduotuvę (netoliese yra didelė Rimi ir Maxima), tenka kirsti Jūramalos sieną, o grįžtant teks iš naujo mokėti „įvažiavimo” mokestį.
Vakarėlių liūtam gali pritrūkti pramogų.